Charco Manso

Basen wulkaniczny osłonięty od oceanu

Charco Manso to magiczne miejsce, stworzone przez bazaltowe języki lawy, gdzie natura w kapryśnych formach stworzyła jaskinie, łuki i baseny kąpielowe. Z miasta Echedo na wybrzeże prowadzi złowieszcza droga, którą trzeba pokonać, aby dostać się do ogromnego basenu naturalnego, miejsca idealnego na odpoczynek dla każdego podróżnika. Osłona, którą tworzą skały, sprawia, że w tym miejscu króluje cisza, a wody są spokojne, co z kolei skutkuje tym, że to kąpielisko jest odpowiednie dla osób w każdym wieku.

Przyroda w czystej postaci

Miłośników podziwiania dna morskiego z pewnością ucieszy kąpiel w tych wodach, ponieważ w najgłębszych miejscach skały tworzące dno są domem różnych gatunków ryb, które można obserwować z wykorzystaniem zwykłych okularów do snorkelingu. Ten zbiornik wodny został wyposażony w wyznaczone strefy do opalania się, drabinki ułatwiające wyjście, duży parking i małą kawiarenkę. Ta część wybrzeża, mimo że miejscami dość stroma, zachęca do wybrania się na pieszą wędrówkę.

Parking
Solarium
Kids zone
Todo el año
Oleaje fuerte
Localidad
Echedo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
7
9
262
10045