Charco de los Sargos

Duży basen naturalny w El Golfo

Charco de los Sargos, wraz z Charco de La Maceta i Charco Azu, to baseny przyciągające największą liczbę turystów w El Golfo, w gminie Frontera. Swój wyjątkowy kształt zawdzięcza gwałtownemu uskokowi, natomiast pod wpływem uderzeń fal morskich utworzyły się różne przestrzenie, gdzie wyznaczone zostały kąpieliska. Tutejszy krajobraz wulkaniczny tworzy idealną atmosferę, aby spędzić dzień na plaży w wyjątkowy sposób.

Wąska ścieżka po klifie...

Można nią zejść w dół, gdzie znajduje się miejsce często odwiedzane przez miejscowych. Jego geograficzna orientacja sprawia, że pogoda tutaj jest dobra praktycznie przez cały rok i można tu oglądać jeden z najlepszych zachodów na Wyspach Kanaryjskich. Oprócz zadbanej strefy rekreacyjnej jest tu wiele restauracji, gdzie można spróbować gastronomii wyspy el Hierro.

Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Las Puntas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
7
9
262
10045