Charco Azul na El Hierro

Naturalny basen godny autorstwa César Manrique

Nie zaprojektował go César Manrique, ale jego autor pokonał go. Charco Azul na El Hierro jest jedną z najbardziej spektakularnych i intymnych stref kąpieli najmniejszej z Wysp Kanaryjskich. To kompendium różnorodnych form jakie pozostawiła lawa, ten zakątek nie tylko dostarczy Państwu przyjemnych kąpieli w swoich turkusowych wodach ale również zabezpieczy zespołem skalnym od okazałego oceanu, który pozostawia swój odcisk rozpryskując się białą pianą z przeszywającym hukiem.

Łatwo dostępny basen na wulkanicznym obszarze

Położony w El Golfo, robiącej wrażenie dolinie o stromo ściętym brzegu, ta dziewicza enklawa przedstawia jak mało która wspaniałe i kapryśne formy wulkaniczne. O łatwym dostępie na pieszo, z drewnianą strefą do opalania i bazaltowym łukiem, który ją zwieńcza, posiada również miejsca idealne aby ci, najzuchwalsi skoczyli jeżeli chcą. Ich ciała i każdego odwiedzającego orzeźwią się, odprężą i pobudzą w tym miejscu, które pomimo, że nie posiadania podpisu Manrique chełpi się być o wiele lepszego autorstwa – przyrody.

Parking
Solarium
Sin vigilancia
Oleaje moderado
LGTBI
Localidad
Frontera
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
  • Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
7
9
262
10045