Wspinaczka w Las Cañadas del Teide

Wspinanie na wysokości ponad 2000 metrów na wyspie Teneryfa
Wprawdzie obszar naturalny Las Cañadas w Parku Narodowym Teide obok najwyższego szczytu Hiszpanii nie posiada najbardziej pionowych ścian na Wyspach Kanaryjskich, ale wspinaczka w tym zachwycającym miejscu to niezwykłe doświadczenie na wysokości ponad 2000 metrów. Widowiskowe formacje wulkaniczne środkowej części Teneryfy skrywają liczne rejony przystosowane do wszystkich rodzajów wspinaczki. Najpopularniejszym jest Cañada del Capricho z wyznaczonymi drogami przygotowanymi do wspinaczki sportowej i bulderowej.
Trasy wspinaczkowe na szczytach La Catedral i García
Jedną z ulubionych ścian wspinaczy, gdzie zezwala się na wspinaczkę bez ograniczeń, jest szczyt La Catedral. Ta okazała skała wulkaniczna skupia niemałą ilość tras o maksymalnej wysokości 120 metrów na stronie zachodniej, chociaż ciekawsze i bardziej pionowe są te na stronie północnej. Ta formacja skalna jest częścią szczytów García, jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc Parku Narodowego Teide, z przyprawiającymi o zawrót głowy widokami na równinę Ucanca o uderzającym bogactwie geologicznym.
Localidad
La Orotava

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045