Wspinaczka w Arico

Najpopularniejszy rejon wspinaczkowy na Wyspach Kanaryjskich

Na południowym wschodzie Teneryfy, gdzie znajduje się najpopularniejszy rejon wspinaczkowy na Wyspach Kanaryjskich, Arico skupia na niewielkiej przestrzeni dużą ilość sektorów do wspinaczki. Naznaczona głębokimi wąwozami wśród sosnowych lasów gmina Arico jest idealna dla miłośników tej dyscypliny sportowej, gdyż posiada ponad 500 dobrze wyposażonych dróg wspinaczkowych o maksymalnej wysokości 35 metrów, obejmujących wszystkie stopnie trudności z przewagą poziomów średnio zaawansowanych.

Buldering w wąwozie Ortiz

Amatorów wspinaczki bulderowej skupia wąwóz Ortiz stanowiący jedno z najodpowiedniejszych na wyspie miejsc do uprawiania bulderingu. Z kolei wąwóz El Río jest jednym z najlepszych miejsc na Teneryfie do uprawiania wspinaczki o wysokim stopniu trudności, gdyż wśród jego ścian przeważa ignimbryt, skała pochodzenia wulkanicznego cała pocięta bruzdami. Oba rodzaje wspinaczki można tu uprawiać przez cały rok ze względu na wspaniały lokalny klimat, ale gdyby pogoda nie dopisała, można się też wspinać w niewielkim rejonie w Porís de Abona.

Localidad
Arico

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045