Wspinaczka w Anaga

Najdłuższe na Teneryfie trasy do wspinaczki klasycznej
Najdłuższe na Teneryfie trasy do wspinaczki klasycznej znajdują się w północno-wschodniej części wyspy, pomiędzy górskimi urwiskami i głębokimi wąwozami Parku Wiejskiego Anaga. Ten wyjątkowy obszar naturalny o oszałamiająco pięknym krajobrazie wilgotnych lasów skrywa liczne szczyty o maksymalnej wysokości 250 metrów skupiające setkę tras wspinaczkowych, z których wszystkie są dobrze wyposażone. Niektóre z wyznaczonych dróg są odpowiednie dla średnio zaawansowanych wspinaczy, podczas gdy inne stanowią wyzwanie dla tych bardziej doświadczonych.
Wspinaczka na szczyt Roque Negro
Jednym z najbardziej znanych miejsc wspinaczkowych w Anaga jest Roque Negro. Górujący nad osadą o tej samej nazwie szczyt posiada odpowiednio wyposażone stoki i skały dobrej jakości. Ten – zwany „ciemną stroną” – leśny i mglisty sektor jest idealny do wspinania się letnimi popołudniami. Kolejny bardzo popularny szczyt, stanowiący prawdziwy obiekt pożądania dla doświadczonych wspinaczy to Las Ánimas, z dość trudnymi trasami, jak niektóre z dróg wspinaczkowych wiodących na szczyt En Medio.
Localidad
Anaga

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045