Wspinaczka w wąwozie Barranco del Agua

Dobrze wyposażone trasy w Puntallana

Wąwóz Barranco del Agua na północnym zachodzie wyspy La Palma to krajobraz, w który bezsprzecznie warto się zapuścić. Ten znajdujący się pod ochroną obszar naturalny posiada najlepsze przykłady rosnących na wyspie skupisk wilczomlecza kanaryjskiego i stanowi idealną scenerię do uprawiania wspinaczki sportowej. Rejon wspinaczkowy położony w gminie Puntallana jest doskonały. Posiada 140 bardzo dobrze wyposażonych, przystosowanych przez miejscowych wspinaczy dróg wspinaczkowych na pionowych murach sięgających nawet 40 metrów wysokości.

Bazaltowe skały na ścianie La Ferrata

W tym rejonie wspinaczkowym – łatwo rozpoznawalnym po biegnącym poniżej drogi tunelu ze sztucznymi kanałami – można się wspinać przez cały rok, choć zimą bywa tu raczej wilgotno. Aby podejść do niektórych z jego tras, należy skorzystać z zainstalowanych tu już metalowych stopni i kabli, ponieważ na dolnym odcinku skały sprawiają wrażenie niemal niedostępnych ze względu na kruchość bazaltu w określonych sektorach (zwłaszcza na ścianie La Ferrata). Z tego powodu warto mieć na głowie kask zawsze, a szczególnie u podnóża drogi wspinaczkowej.

Localidad
Puntallana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
5
257
13
262
10045