Wspinaczka w Tamadaba

400 tras pośród lasów sosnowych w okolicach Artenara

W samym sercu rezerwatu przyrody Tamadaba na północy wyspy Gran Canaria, w pobliżu wioski Artenara znajduje się główny rejon do wspinaczki sportowej na wyspie. Ten niemal nienaruszony krajobraz skrywa jeden z najlepiej zachowanych lasów sosnowych Wysp Kanaryjskich. To absolutne królestwo wspinaczki po płytach. Pośród wąwozów i lasów jest około 400 tras – o maksymalnej wysokości 40 metrów i z przewagą poziomów średnio zaawansowanych – wyznaczonych na urwistych zboczach.

Dobrze wyposażone sektory i teren biwakowy

Wszystkie trasy są dobrze wyposażone, i pomimo przewagi średnich i wysokich poziomów trudności można tu również znaleźć kilka tras o niskim stopniu trudności, gdyż szkoła wspinania Tamadaba jest w fazie rozwoju, a w nieco bardziej oddalonych sektorach są stale tworzone doskonałe drogi wspinaczkowe. Wspinać można się przez cały rok poza sezonem zimowym i z wyjątkiem kilku zamkniętych odcinków. Ponadto, jest tu miejsce, na którym – uzyskawszy zezwolenie Wydziału ds. Środowiska Rady Wyspy Gran Canaria – można biwakować.

Localidad
Tamadaba

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045