Wspinaczka w Fataga

Ulubione miejsce wspinaczy sportowych na wyspie Gran Canaria

Raj dla osób uprawiających wspinaczkę sportową na Wyspach Kanaryjskich kryje się w malowniczym wąwozie wioski Fataga, położonej na południowym krańcu wyspy Gran Canaria. Na tym przepięknym obszarze naturalnym zwanym Doliną Tysiąca Palm zieleń roślinności kontrastuje z czerwienią bazaltu bardzo charakterystycznych ścian skalnych. Duża różnorodność poziomów trudności uczyniła ten rejon jednym z ulubionych miejsc entuzjastów tego rodzaju wspinaczki.

Chłodniejsze miesiące na wspinaczkę w wąwozie

Pomimo niezbyt dużej ilości tras, w liczbie około 75, ich dobre wyposażenie i możliwość wspinania się przez prawie cały rok sprawiają, że wąwóz Fataga jest jednym z najchętniej uczęszczanych przez wspinaczy miejsc na wyspie. Wspinanie warto zaplanować w mniej gorących miesiącach, choć również latem popołudniowy cień pozwala pokonywać drogi wspinaczkowe na bazaltowych ścianach o płaskich krawędziach, sięgających maksymalnej wysokości 30 metrów.

Localidad
Fataga

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045