Wspinaczka w Ayacata

Trasy wspinaczkowe na szczyty środkowej części wyspy Gran Canaria

Jedną z najlepszych scenerii do uprawiania wspinaczki klasycznej znajdziemy w osadzie Ayacata, położonej na szczytach centralnej części wyspy Gran Canaria. Oprócz niezapomnianych widoków na szczyt Roque Nublo – naturalny symbol wyspy – to niezwykłe miejsce posiada dużą ilość ścian z 200 drogami wspinaczkowymi wskazanymi do stawiania pierwszych kroków w wspinaczce wielowyciągowej. Wszystkie one biegną po różnych strukturach wulkanicznych, a poziom ich trudności rośnie stopniowo aż do momentu połączenia z kilkoma z najbardziej wymagających dróg wspinaczkowych na wyspie.

Ściany El Frontón i La Librería

Najpopularniejszą i najbardziej uczęszczaną, obok ściany La Librería, jest stojąca najbliżej osady Ayacata ściana El Frontón. Na obu wyznaczono liczne trasy, z których najbardziej emblematyczne sięgają 150 metrów. Równie znanymi są turnia El Lauri i ściana El Pino, położone wyżej, bo wznoszące się na wysokość 200 metrów. A dla tych, którzy zechcą się wspiąć na szczyt Roque Nublo są tu drogi wspinaczkowe o wszystkich stopniach trudności.

Localidad
Ayacata

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045