Lot paralotnią w Taucho

Miejsce zapewniające najwięcej godzin lotu rocznie w Europie

Codziennie ktoś wznosi się na paralotni z gór położonych w gminie Adeje, na południu wyspy Teneryfa, szczycącej się kilkoma z najlepszych w Europie miejsc do uprawiania tego sportu. Jednym z nich jest, bez wątpienia, zapewniające najwięcej godzin lotu rocznie Taucho. To równie atrakcyjne, co odmienne od większości miejsce stale przyciąga pilotów starego kontynentu, polecane jest jednak tylko paralotniarzom z dużym doświadczeniem, gdyż lata się tu po zawietrznej stronie wzgórza.

Zawody Kanaryjskiej Ligi Paralotniowej

Warunki w Taucho są tak dobre (występują tu silne kominy termiczne), że odbywa się tu 70% zawodów Kanaryjskiej Ligi Paralotniowej. Ponadto, miejsce to co roku przyciąga pilotów przybywających, by poprawić swoje wyniki. Lot nad jego szczytami zachwyca widokami tak niewiarygodnymi, jak panorama „piekielnego” wąwozu Infierno, Ifonche czy góry Guaza. Do startu dociera się, jadąc drogą z Adeje do Los Gigantes przez Las Moraditas. Potem wystarczy już tylko podejść pieszo około pięć minut.

Wysokość
850 metros
Localidad
Adeje

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
1
257
13
262
10045