Lot paralotnią w Izaña

Jedno z najlepszych miejsc do latania z najwyższego szczytu Hiszpanii

Położona w środkowej części Teneryfy Izaña jest jednym z najlepszych w Hiszpanii miejsc do latania, ponieważ oferuje wszystko: szybowanie z największej wysokości nad poziomem morza, a jednocześnie największe przewyższenie w kraju i jedno z największych w Europie. Z miejsca startu usytuowanego w Parku Narodowym – najwyższego szczytu Hiszpanii – Teide wykonuje się zlot z wysokości 2200 metrów n.p.m. do poziomu 0, zachwycający dwoma cudownymi widokami: na północne wybrzeże i południowe zbocza Teneryfy.

Miejsce do latania dla ekspertów i amatorów

Lot na północ Teneryfy zachwyca widokiem na przepiękną dolinę z miejscowościami La Orotava, Los Realejos i turystycznym ośrodkiem Puerto de la Cruz; a wybierając lot w kierunku południowym, można podziwiać wspaniałe widoki na Arafo, Candelaria i dolinę Güímar. To miejsce tak samo odpowiednie dla doświadczonych paralotniarzy, jak i dla amatorów. Warto poderwać się do lotu w Izaña, gdyż będzie to lot spokojny i bez niespodzianek przy słabym lub umiarkowanym wietrze.

Wysokość
2.200 metros
Localidad
La Orotava

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
1
257
13
262
10045