Lot paralotnią w Puntallana

Fantastyczny lot z widokiem na plantacje bananów
La Palma to prawdziwy raj dla uprawiających paralotniarstwo, a jedno z głównych miejsc do latania znajduje się w gminie Puntallana. Położone w północno-wschodniej części wyspy o niecałe 10 kilometrów od stolicy, Santa Cruz de La Palma, pozwala odbywać fantastyczne loty, podziwiając niewiarygodne widoki rozpościerające się od morza po szczyt i ukazujące bujnie zielony, utkany palmami, plantacjami bananów oraz terenami uprawnymi krajobraz, który z powietrza wydaje się jeszcze ładniejszy.
Top landing i lądowisko na plaży Nogales
Miejsce startu – z północnym lub północno-wschodnim wiatrem – znajduje się w Puntallana na poziomie 430 metrów, a lądowanie wykonuje się na przyległych do drogi polach na wysokości 240 metrów. Przy wietrze północnym, tutejsze warunki stają się nieco turbulentne, chociaż zachowując ostrożność, można wykonać top landing i wylądować w miejscu startu na tej samej górze. Innym pobliskim lądowiskiem jest plaża Nogales o drobnym czarnym piasku, jedna z najładniejszych na wyspie.
Wysokość
430 m
Localidad
Puntallana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
5
257
13
262
10045