Lot paralotnią w Dos Hermanas

Start z różnych poziomów na wyspie El Hierro
Kolejnym godnym polecenia miejscem do uprawiania paralotniarstwa w Hiszpanii jest położony na północnym zachodzie wyspy El Hierro szczyt Dos Hermanas. Cudownie jest latać nad najdalej na południe wysuniętą wyspą archipelagu kanaryjskiego, ponieważ zapewnia ona doskonałe warunki lotu. Wiejące tu pasaty, nachylenie terenu oraz możliwość poderwania do lotu z różnych wysokości ułatwiają zarówno naukę latania, jak i wykonywanie paralotniowych akrobacji. To właśnie na tej wyspie odbywa się osławiony międzynarodowy zjazd paralotniarski, który od 20 lat przyciąga pilotów z całego świata.
Lot paralotnią nad doliną Valle del Golfo
Dolina Valle del Golfo to najbardziej znane na wyspie El Hierro miejsce do latania, pozwalające wzbić się w powietrze ze szczytu Dos Hermanas (Frontera), który posiada miejsca startowe na różnych poziomach. Zarówno przy starcie z wysokości 1200 metrów, jak i z 1000, 800 czy 600 metrów, tutejsze warunki termiczne i zboczowe pozwalają latać godzinami, podziwiając widowiskowy krajobraz rozpościerający się od plaży Arenas Blancas aż po szczyty Salmor. Lądowisko znajduje się obok dworca autobusowego w Frontera.
Wysokość
1.000 metros
Localidad
Frontera

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
- No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
7
257
13
262
10045