Obserwacja gwiazd w Las Cañadas del Teide

Kierunek Turystyczny Starlight z wieloma punktami do obserwacji gwiazd

Las Cañadas to wyjątkowa, naturalna platforma do podziwiania nieba, położona w Parku Narodowym Teide na wyspie Teneryfa. Na jej obszarze, niemal w całości uznanym przez Kanaryjski Instytut Astrofizyki za Kierunek Turystyczny Starlight, można obserwować gwiazdy i gwiazdozbiory tak profesjonalnie jak jego członkowie. Ze względu na łatwy dostęp samochodem, odwiedzający mogą poszukać własnego miejsca do obserwacji lub skorzystać z jednego z wyposażonych w parking punktów widokowych. Zakwaterowanie i wyżywienie znajdziemy w narodowym hotelu Parador Nacional de Turismo lub w pobliskim rejonie El Portillo.

Naturalny taras do podziwiania gwiazdozbiorów na wyspie Teneryfa

Na wysokości ponad 2700 metrów nad poziomem morza, bezchmurne i bezksiężycowe noce pozwalają oglądać wspaniałe widowisko gwiezdne o każdej porze roku. Podczas sierpniowej wizyty nie wypada przegapić deszczu meteorytów z roju Perseidów, a po zmierzchu warto skierować wzrok na północny wschód, by zobaczyć Wegę, najjaśniejszą gwiazdę w gwiazdozbiorze Lutni, która przecina Drogę Mleczną wraz z sąsiadującym gwiazdozbiorem Łabędzia (znanym również jako Krzyż Północy).

Altitude
2.400 m
Protected sky
Rezerwat Starlight
Information panels
Observatory
Parking
Protected natural space
Public transport
Restauration
Telescopy
Localidad
La Orotova

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Wyłącz światła w pojeździe i korzystaj z latarki. W ten sposób zmniejszysz zanieczyszczenie świetlne.
  • Jeśli znajdujesz się w punkcie obserwacji astronomicznej, dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
  • Postaraj się być cicho lub nie rozmawiać głośno. To doświadczenie jest przyjemniejsze w ciszy.
1
10
262
10045