Wulkan San Antonio

Okno na wszechświat na południu wyspy La Palma
Miejsce widokowe Wulkan San Antonio znajduje się w Fuencaliente na południu wyspy La Palma, w rejonie znanym jako Cumbre Vieja. O ile za dnia ten punkt obserwacyjny oferuje imponujący widok na krater i zbocza wulkanu, nocą staje się prawdziwym oknem na wszechświat. Astronomiczny punkt widokowy Wulkan San Antonio usytuowano na południu od rejonu o największej przejrzystości do obserwacji gwiazd.
Punkt widokowy zaprojektowany, by śledzić ruch Słońca
Projekt i położenie tego miejsca widokowego pozwalają śledzić zachód Słońca o zmierzchu oraz jego ruch z pomocą pionowych płyt wyznaczających zmiany pór roku. Ten położony na wysokości 633 metrów nad poziomem morza punkt obserwacyjny dysponuje skierowanym na Polaris drogowskazem oraz mapą nieba, by pomóc w zlokalizowaniu gwiazdozbiorów Wielkiej Niedźwiedzicy i Kasjopei. Wulkan San Antonio posiada również centrum dla zwiedzających.
Altitude
600 m
Protected sky
Obszar dobrej widoczności
Information panels
Observatory
Parking
Protected natural space
Restauration
Localidad
Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Wyłącz światła w pojeździe i korzystaj z latarki. W ten sposób zmniejszysz zanieczyszczenie świetlne.
- Jeśli znajdujesz się w punkcie obserwacji astronomicznej, dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Postaraj się być cicho lub nie rozmawiać głośno. To doświadczenie jest przyjemniejsze w ciszy.
5
10
262
10045