Kitesurfing w Jameos del Agua

Fale sięgające trzech metrów długości w Lanzarote

W północnej części wyspy Lanzarote znajduje się miejsce Jameos del Agua, pośród pięknych krajobrazów wulkanicznych. Ten punkt kitesurfingowy poleca się tylko dla bardziej doświadczonych sportowców. Można z niego korzystać przez cały rok, jednak to wiosną i latem występują warunki idealne do uprawiania kitesurfingu. Wiatry wieją tutaj w kierunku północnego wschodu, tworząc lewą falę – szybką i długą. Fala jest pusta w niektórych miejscach i może wynieść aż do trzech metrów wysokości.

Punkt kitesurfingowy idealny dla zawodowców

Należy pamiętać, że wchodzenie i wychodzenie z morza w tym miejscu jest dość trudne, zwłaszcza w czasie przypływu, w związku z czym zaleca się korzystanie z niego osobom, które opanowały kitesurfing na poziomie zaawansowanym. Położenie w centrum turystycznym Jameos del Agua, sprawia, że można skorzystać z parkingu i zaparkować tutaj samochód, jeśli bezpośredni dostęp drogą prowadzącą do plaży jest zamknięty.

Localidad
Haría

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045