Kitesurfing przy plaży Famara

Kitesurfing dla wszystkich poziomów na Lanzarote
W północno-zachodniej części Lanzarote, bardzo blisko Teguise, znajduje się plaża Famara – najlepsze miejsce do kitesurfingu na Lanzarote. Oprócz doskonałych warunków wiatru i fal wzdłuż plaży, jest zalecane dla wszystkich poziomów. Jest to łatwo dostępne miejsce, które leży pod klifami Famary. Bardzo blisko jest Caleta de Famara, wioska rybacka, która poświęcona jest usługom kitesurfingowym, takim jak surfcamp, naprawy, sprzedaż sprzętu i szkoły.
Idealny punkt kitesurfingowy do tworzenia fal
Playa Famara jest doskonałym miejscem, w którym powstają fale, ponieważ ma kilka grzbietów, które stają się silniejsze w obszarach o największej głębokości. Fala jest typu beachbreak z piasku, a najlepsze warunki wiatru są w kierunku północno-wschodnim i północnym od brzegu. Chociaż można uprawiać kitesurfing o każdej porze roku, między miesiącami majem i wrześniem wiatry są stałe i bardziej korzystne. Zaleca się korzystanie z tego miejsca przy niskim lub średnim poziomie wody.
Localidad
Famara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045