Kitesurfing w Salinas de Pozo

Miejsce kitesurfingowe z falami długodystansowymi

Salinas de Pozo jest punktem kitesurfingowym znajdującym się w Santa Lucía, na południowo-wschodnim wybrzeżu Gran Canarii. Jest to idealne miejsce dla miłośników fal, jako że w Salinas de Pozo powstają fale o różnych grzbietach, ścianach i odległości. Obszar jest bardzo wietrzny i cieszy się wspaniałą surfingową atmosferą, szczególnie od kwietnia do września, ponieważ w okresie letnim wiatry są silne i stabilne.

Wiatry idealne dla bardziej doświadczonych kitesurfingowców

Należy pamiętać, że to miejsce jest zalecane tylko dla sportowców na poziomie średnim lub ekspertów. Najlepsze wiatry, aby cieszyć się z kitesurfingu w Salinas de Pozo są w kierunku północnym i północno-wschodnim od brzegu. Należy zachować ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu z wody ze względu na siłę, z jaką fala rozbija się na brzegu o kamienie. Wskazane jest również, aby uprawiać kitesurfing w Salinas de Pozo w czasie odpływu. Dno stanowią skały wulkaniczne.

Localidad
Pozo Izquierdo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045