Kitesurfing przy plaży Vargas

Punkt z campingiem niedaleko lotniska na Gran Canarii

Na wschodzie Gran Canarii znajduje się miejsce kitesurfingowe przy plaży Vargas, odpowiednie dla wszystkich poziomów i z bardzo regularnymi warunkami wiatru oraz falami. Położona niedaleko Ingenio i lotniska, plaża Vargas jest obszarem chronionym, wzdłuż którego można znaleźć camping, odwiedzany prawie przez cały rok przez miłośników sportów wodnych. Fala jest zarówno z lewej jak i prawej strony, a następnie rozkłada się na kilka grzbietów, czasem z wirami.

Uprawianie kitesurfingu w miejscu ze stałym wiatrem

W okresie od kwietnia do września wiatry są stałe w punkcie przy plaży Vargas, co czyni to miejsce idealnym do kitesurfingu. Dno pokryte jest piaskiem i kamieniami. Najlepiej korzystać jest z tego miejsca podczas odpływu, aby zapobiec łamaniu się fali zbyt blisko brzegu. Najlepsze wiatry są w kierunkach N-NE-SW. Pomimo, że punkt ten jest odpowiedni dla początkujących, gdy występują silne prądy, należałoby mieć pewne doświadczenie przy wchodzeniu do wody.

Localidad
Playa de Vargas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045