Kitesurfing przy plaży w El Burro

Krótka fala idealna do uprawiania skoków kitesurfingowych
W północno-wschodniej części Fuerteventury, w Corralejo, znajduje się punkt kitesurfingu przy plaży w El Burro. Jest to idealne miejsce latem, jako że pasaty w kierunku północnym i północno-wschodnim są częste i regularne o tej porze roku. Pomimo, że potrzebne jest pewne doświadczenie, w okolicy plaży istnieją warunki sprzyjające nauce i nabywaniu nowych umiejętności. Fala zazwyczaj załamuje się z lewej strony i jest krótka – idealna dla sportowców, którzy ćwiczą skoki. Otoczenie jest przyjazne i spokojne.
Łatwo dostępne miejsce na Fuerteventurze
Idealne miejsce do uprawiania kitesurfingu przy plaży El Burro w czasie odpływu lub przy średnim poziomie wody. Dostęp do tego punktu jest łatwy ponieważ można zaparkować w pobliżu plaży. Trzeba jednak uważać, aby nie uderzyć o skały wulkaniczne, a w pobliżu nie ma dostępnych usług. Wejście do wody jest łatwe, jeśli odbywa się od strony plaży, a obszar przeznaczony na surfowanie ciągnie się od brzegu do wyznaczonego punktu.
Localidad
Corralejo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
4
259
13
262
10045