Kitesurfing przy plaży Sotavento

Kitesurfing dla wszystkich poziomów obok Costa Calma

W południowo-wschodniej części Fuerteventury, w pobliżu Costa Calma, znajduje się punkt kitesurfingowy przy plaży Sotavento. Oferuje mnóstwo miejsca do uprawiania kitesurfingu i przeznaczony jest dla wszystkich poziomów. Warunki wiatru oraz usługi dla sportowców uprawiających kitesurfing w pobliżu plaży, zwłaszcza jeśli chodzi o wynajem i zakup sprzętu, sprawiają, że plaża Sotavento jest jednym z najbardziej ruchliwych miejsc na Fuerteventurze.

Miejsce rozgrywek Pucharu Świata PWA

Punkt ten jest bardzo popularny dzięki Pucharowi Świata PWA w zakresie Windsurfing & Kiteboarding (Stowarzyszenie Profesjonalnych Surferów), który organizowany jest tutaj co roku. Wiatry są bardziej stabilne i silne na plaży Sotavento w okresie wiosny i latem. Wiatry w kierunku północno-wschodnim mogą przekraczać nawet 50 węzłów. Fala załamująca się blisko brzegu, na piaszczystym dnie, nie utrudnia wejścia do wody, bez względu na poziom zaawansowania.

Parking
Restaurant
Localidad
Sotavento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
4
259
13
262
10045