Szlak rowerowy na Lanzarote

Pedałować przez lawę w Timanfaya

Zachętą do przekroczenia oszałamiającego Parku Narodowego Timanfaya, wyrusza się z wioski rybackiej Órzola na północnym krańcu wyspy Lanzarote, przecina się malpaís wulkanu La Corona, wznosi się do Risco de Famara i podziwia się wyspę La Graciosa z punktu widokowego Mirador del Rio, zaprojektowany przez Césara Manrique. Kolejnym krokiem w tym szlaku, znany jako Pedales de lava, jest maleńka zatoka Famara, gdzie można orzeźwić się za pomocą kąpieli. Pomoże to stawić czoła długiej drodze, która zmienia się ze ścieżki w drogę asfaltową, aż do obiektów sportowych La Santa.

Przebyć 100 kilometrów do plaży Blanca

Po opuszczeniu Lasanta pojawia się główna atrakcją tej trasy: świat law i kraterów ukazujących się w Parku Narodowym Timanfaya, gdzie rower ślizga się po wulkanicznych piaskach. Kiedy piaski te zostaną w tyle, możesz odzyskać siły w miejscowości Yaiza i powrócić na wybrzeże, tym razem do Salinas de Janubio. Na końcu trasy, w kurorcie Playa Blanca, czeka na Ciebie pojazd wsparcia, za pomocą którego możesz zbliżyć się do plaży Papagayo. W nagrodę po przepedałowaniu ponad 100 kilometrów, zrób sobie krótką przerwę.

Distance
64 km
Wysokość
2303 m
Slope
1690 m
Restaurant
Localidad
Órzola

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
3
257
13
262
10045