Szlak rowerowy na La Palmie

Ścieżka rowerowa przez wulkany

Te szlak liczy jedynie kilka kilometrów, ale za to bardzo dobrze wykorzystanych! Biegnie m.in. przez drogi leśne. Ten szlak wulkaniczny przeznaczony dla rowerów rozpoczyna się w obszarze rekreacyjnym schroniska El Pilar, znajdującego się w centrum La Palmy. Tu zaczyna się wycieczka objazdowa przez zbity piasek wulkaniczny, który z obu stron otacza Cumbre Vieja. Jest więcej niż prawdopodobne, że to okrążenie pozwala obserwować, jak tworzy się morze chmur na jej zboczach. Jest to prawdziwy spektakl, który ma miejsce w tym parku naturalnym, który oddziela południową część wyspy.

35 kilometrów wokół Cumbre Vieja

Droga rozpoczyna się od zachodniego stoku Cumbre Vieja, która ma nieco łagodniejszy profil, dzięki czemu można wejść w strefę ciepła i w tym samym czasie, po obróceniu się, podziwiać morze z jednej strony, a stożki wulkaniczne po mistrzowsku wyrównane z drugiej strony. Teraz jest idealny moment, aby zrobić zdjęcie przed powrotem, tym razem od wschodniej strony zbocza, gdzie profil jest bardziej wymagający i czeka na Ciebie 14 kilometrów wspinaczki. Krótka trasa licząca 35 km, została z pewnością stworzona, aby umożliwić napawanie się tymi widokami podczas jazdy na rowerze górskim.

Distance
117 km
Wysokość
617 m
Slope
1870 m
Restaurant
Localidad
Cumbre Vieja

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
5
257
13
262
10045