Szlak rowerowy na La Graciosa

Jazda rowerem uprawnionymi drogami

Objęta ochroną jako park krajobrazowy, La Graciosa, będąca największą wyspą archipelagu Chinijo, znajdująca się na północ od wyspy Lanzarote, jest idealną scenerią, którą można przemierzyć rowerem. Każdy rowerzysta ma możliwość pedałowania po białych piaszczystych drogach i odkrycia jej wspaniałych zatoczek i plaż oferujących kąpiel w przezroczystej wodzie. Aby zachować ten raj, gdzie czas jakby się zatrzymał, istotne jest, aby jeździć jedynie uprawnionymi drogami, trzema trasami, które pozwalają odkryć najbardziej emblematyczne miejsca i zaczarowane krajobrazy.

Trzy trasy do jazdy na rowerze

Choć niewielkich rozmiarów, La Graciosa ma wiele do zaoferowania. Trasa Corral-Punta del Cobre rozpoczyna się na równinie La Mareta, otacza górę El Mojon i górę Amarilla i biegnie wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża. Druga możliwość polega na zrobieniu okrągłej drogi od strony północnej, od Las Agujas do góry Bermeja, a następnie udać się na plażę Las Conchas lub do miejscowości Pedro Barba. A jeśli nie chcesz opuścić wybrzeża, droga tam i z powrotem w kierunku południowym prowadzi na wspaniałą plażę La Francesa: dużo piasku i krystalicznie czysta woda.

Distance
78 km
Wysokość
1498 m
Slope
2020 m
Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
8
257
13
262
10045