Szlak rowerowy na południowo-zachodniej Fuerteventurze

Na rowerze od portu Los Molinos do Ajuy
Ta wyprawa rowerowa przez południowo-zachodnią część wyspy Fuerteventura to prawdziwa przygoda. Na tej trasie zwiedzisz tereny wyludnione, które rozpoczynają się w porcie Los Molinos i ciągną się między kamiennymi zagrodami dla kóz, górami i wąwozami, które zawsze są obecne w krajobrazie Fuerteventury. Musisz być w szczytowej formie, ponieważ droga nie zawsze jest w stu procentach przejezdna i momentami nastąpi konieczność, aby wziąć rower na plecy i móc kontynuować. Ajuy w Pájara todobre miejsce, gdzie możesz odzyskać siły, ale dopiero kiedy uda Ci się „zdobyć” piękną plażę La Solapa.
Strome ścieżki do próby wysiłkowej
Wewnętrzna ścieżka wychodzi na drogę prowadzącą do enklawy surferów La Pared. Od tego punktu zaczynają się piaszczyste odcinki półwyspu Jandía, który stanowi prawdziwy sprawdzian umiejętności i wytrzymałości. Wąskimi i stromymi ścieżkami, gdzie trzeba nieść rower na ramieniu, dotrzemy na złote piaski, jeśli pozwala na to poziom wody, od Cofete, pięknej dzikiej plaży, gdzie warto jest się zagubić i gdzie oczekuje pojazd wsparcia.
Distance
35 km
Wysokość
1565 m
Slope
910 m
Is circular
Localidad
Puerto de Los Molinos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
4
257
13
262
10045