Szlak rowerowy na północno-zachodniej Fuerteventurze

Ścieżki rowerowe w Corralejo
Wyjątkowy suchy krajobraz na Fuerteventurze można spokojnie odkrywać za pomocą tej okrężnej trasy, która rozpoczyna się od północno-zachodniej części wyspy i łączy ścieżki rowerowe oznaczone za pomocą tablic informacyjnych, które wyjaśniające specyfikę środowiska. Od małego miasteczka Lajares, punktu wyjścia, pojedziemy rowerem wzdłuż wulkanów aż do Corralejo, będącego największym ośrodkiem turystycznym na wyspie i najlepszym miejscem, aby zobaczyć latarnię Tostón. Potem, kierujemy się na zachód i po skręceniu na Majanicho, przed oczami ujawnia się niekończąca się parada wspaniałych plaż i zatoczek. W tym czasie postępujemy w kierunku El Cotillo.
Okrążyć górę Tindaya na rowerze
Przed objęciem kierunku w stronę świętej góry Tindaya docieramy do następnego punktu na tej trasie liczącej 79 kilometrów. Najlepiej jest naładować baterie, aby mieć siłę pedałować poprzez zapierające dech w piersiach miejsca, które ponownie prowadzą na wybrzeże, do plaży Janubio, w porcie Rosario, aby następnie z powrotem wrócić na drogę i znowu otoczyć Tindaya, ale tym razem na wschodzie. Dalej kierujemy się drogą asfaltową, aby poznać gminę La Oliva i malowniczą wioskę Villaverde, która w drodze powrotnej prowadzi do początku – Lajares.
Distance
70 km
Wysokość
1728 m
Slope
1850 m
Restaurant
Localidad
Lajares

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
4
257
13
262
10045