Szlak rowerowy na El Hierro

Okrężna trasa od Valverde

Odcinki asfaltu i ścieżki przeplatają się w tej krętej drodze, która rozpoczyna się od Valverde, stolicy El Hierro, położonej w północno-wschodniej części wyspy, aby przekroczyć linię środkową na zachodnim krańcu. Podróż ta może jedynie rywalizować z odprawianą co cztery lata, najważniejszą uroczystością mającą na celu uczcić Święto Zstąpienia Matki Bożej Królewskiej. Trasa prowadzi przez strome i piękne zbocza Julan, które przecinają wąwozy, krajobraz, który zstępuje z doliny Golfo do morza.

Przemierzaj kilometry na rowerze w La Dehesa

Droga prowadzi do La Dehesa de Sabinosa – unikalnego zakątku, gdzie trzeba wykonać wymagającą pętlę, aby zobaczyć dolinę Frontera z punktu widokowego Mirador de Bascos. W tym miejscu cała uwaga skupiona jest na sabinach, sękatych drzewach, zdeformowanych przez wiatr, które stały się symbolem wyspy. W drodze powrotnej do Valverde w tle ukazuje się latarnia La Orchilla (El Pinar), która w swoim czasie zaznaczyła południk zerowy. Od celu dzielą nas 78 kilometry, które możemy przejechać na rowerze.

Distance
79 km
Wysokość
756 m
Slope
610 m
Localidad
Valverde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
7
257
13
262
10045