Bodyboarding w Punta Blanca

Potężna fala do bodyboardingu w naturalnym otoczeniu na Teneryfie

Punta Blanca jest punktem do uprawiania bodyboardingu, usytuowanym w zachodniej części Teneryfy, bardzo blisko Guía de Isora. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych fal wyspy, zarówno ze względu na swoją siłę jak i otaczające środowisko naturalne. Zalecana jest dla zawodników od poziomu średniego do eksperta (zwłaszcza w dni, kiedy są większe fale), a wytwarzana tutaj fala jest krótka, ale tworzy ściany i wytwarza wiry. Miejsce to jest idealne do ekstremalnych manewrów oraz ma świetną atmosferę surfingową. Organizuje się tutaj także różne konkursy lokalne.

Punkt z dnem rafy wulkanicznej dla co najmniej średnio zaawansowanych sportowców

Wejście do miejsca Punta Blanca, z dnem z rafy wulkanicznej, wymaga pewnej ostrożności – wykonuje się je od niższej strony wulkanu i zaleca się używanie skarpet. Najlepsze warunki do uprawiania bodyboardingu występują w dniach, w których wieją wiatry z północy, północnego-wschodu oraz południowego-wschodu i wschodu w czasie odpływu albo przy średnim stanie wody, zwłaszcza w okresie od października do maja. Na obszarze plaży dostępne są prysznice, restauracje i usługi ratownictwa.

Localidad
Guía de Isora

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
1
259
13
262
10045