Bodyboarding w La Machacona

Fala z długimi i krystalicznymi wirami do uprawiania bodyboardingu na Teneryfie

Można zakochać się w La Machaconie ze względu na imponujące wiry, długie, krystaliczne i wysokiej jakości do uprawiania bodyboardingu. Lewa fala jest niczym urządzenie produkujące potężne wiry, pomimo że przy załamaniu również można surfować po prawej fali. Punkt położony jest na południowym wybrzeżu wyspy Teneryfy, pomiędzy ośrodkami El Médano oraz Los Abrigos. Pomimo, że punkt nie jest widoczny od strony drogi, fale wytwarzają się tuż obok plaży La Tejita, na której znajduje się miejsce campingowe i do którego można dostać się bez trudności. Nie ma obiektów w pobliżu, ale można zaparkować w okolicy.

Letni punkt dla zaawansowanych sportowców obok La Tejita

Fala w La Machacona załamuje się o rafę wulkaniczną bardzo blisko brzegu, podczas przypływu i przy wodzie wzmagającej się od południowej strony. Punkt wymaga stałej kontroli i zaawansowanego poziomu uczestników. Można uprawiać sport w dni, w które wiatr wieje od strony północnej. Jednak pokazuje swoją siłę kiedy morze jest szkliste. Najlepsze warunki panują w okresie od czerwca do września, w czasie przypływu, kiedy przeważają wiatry w kierunku północy, z rozkołysem w stronę południa i południowego-wschodu. Można uzyskać dostęp do tego punktu na pieszo z niższej strony, jednak przy większych falach prąd morski uderza z siłą.

Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
  • Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
1
259
13
262
10045