Bodyboarding w La Izquierda de La Santa

Jedna z najlepszych fal w Europie do uprawiania bodyboardingu

Uważa się, że w La Izquierda de La Santa wytwarzane są jedne z najlepszych fal w Europie do uprawiania bodyboardingu. Punkt znajdujący się w wiosce rybackiej La Santa, na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote, jest zwykle odwiedzany przez doświadczonych bodyboarderów w przez cały rok, ze względu na swoją stałą jakość. Łatwy do zlokalizowania, a nawet widoczny z drogi, mieści się w pobliżu niektórych z najsłynniejszych miejsc na wyspie, co sprawia, że w okolicy odczuwa się świetną atmosferę surferowo-sportową.

Miejsce tylko dla ekspertów na Lanzarote

La Izquierda de La Santa rzeczywiście wytwarza grzbiety, które łamią się po obu stronach. Prawa fala jest ulubioną wśród bodyboarderów ze względu na to, że jest szybka i sucha, tworzy pionowe ściany i ma krótki zasięg. Przy dużych falach, wymaga dużego doświadczenia, a także należy być wyposażonym w skarpety i kombinezon piankowy, jeśli sięgnie się do dna rafy wulkanicznej, która znajduje się przy niewielkim zanurzeniu. Idealne warunki występują przy średnim poziomie wody, z wiatrami do strony południowej, południowo-zachodniej, południowo-wschodniej i wschodniej, rozkołysem północnym, północno-wschodnim, północno-zachodnim oraz zachodnim, a także pomiędzy miesiącami od września do maja.

Localidad
La Santa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045