Bodyboarding w El Pico de La Laja

Jedna z ulubionych miejskich fal wśród mieszkańców Gran Canarii
Na wschodnim wybrzeżu wyspy Gran Canarii, w pobliżu miasta Las Palmas de Gran Canaria, znajduje się miejsce El Pico de La Laja. Ze względu na swoją jakość — wytwarzają się tutaj bardzo wybuchowe i potężne fale —jest ulubionym miejskich wśród mieszkańców uprawiających bodyboarding. Przy dużych falach trzeba zachować ostrożność, jako że jest dość płytko, przez co jest to miejsce przeznaczone szczególnie dla ekspertów. Zaparkowanie w pobliżu jest skomplikowane, ale można uzyskać dostęp idąc na pieszo od strony północnej deptakiem łączącym plażę La Laja z miastem lub z południowym punktem widokowym La Laja, które posiada parking.
Miejsce na bodyboarding w pobliżu Las Palmas de Gran Canaria
Fala El Pico de La Laja jest dobrze zdefiniowana zarówno w prawo jak i w lewo. Prawa fala jest krótsza i z krótszym wirem, a lewa o wiele większych rozmiarów, zatrzymująca się w postaci ramienia tworząc bardzo otwarty i szybki wir do końca fali. Łamie się o wulkaniczną rafę, która jest widoczna nawet w czasie przypływu. Fala jest bardzo regularna przez cały rok i przy dowolnym poziomie wody. Jednak warunki są idealne od października do maja z falami osiągającymi długość od jednego do trzech metrów, wiatrami w kierunku północy, północnego-zachodu, zachodu, południowego-zachodu i rozkołysem od północnego-wschodu i wschodu. Wejście do wody jest łatwe, idąc od niżej położonej części, ale przy dużych falach mogą wystąpić silne prądy.
Localidad
La Laja

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045