Bodyboarding w El Frontón

Jedna z najlepszych fal na świecie do uprawiania bodyboardingu na Gran Canarii

Na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Gran Canarii znajduje się punkt El Frontón, z jedną z najlepszych fal na świecie do uprawiania bodyboardingu. Jego fala została wybrana przez profesjonalistów jako piąta najlepsza na świecie. Dostęp możliwy jest z wioski rybackiej Caleta de Arriba przez labirynt bananowców, stromym i nierównym terenem. Chociaż można zaparkować w pobliżu lub iść na piechotę z pobliskiej plaży Agujero, zaleca się zachowanie ostrożności podczas wchodzenia ze względu na stałe fale w okolicy.

Punkt, w którym można dokonywać radykalnych manewrów w pobliżu Caleta de Arriba

El Frontón jest tak potężny, że jest często porównywany do Teahupoo. Gdy fala odbija się na tle wulkanu, tworzy potężne fale na prawo i lewo. Wymaga doświadczenia i odwagi w dni z dużymi falami, ale w nagrodę daje możliwość skakania i podjęcia radykalnych manewrów. Wejście do wody jest dość łatwe, ponieważ można dojść do końca rafy, zachowując bezpieczeństwo przy falach. Przez cały rok jest stały przypływ i wieją wiatry w kierunku południowego-wschodu, południowego-zachodu i wschodu oraz rozkołys w stronę zachodu, północnego-zachodu, północy i południowego-zachodu. Jednak największe fale pojawiają się od października do maja.

Localidad
Gáldar

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
  • Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045