Bodyboarding w El Burro

Najbardziej regularny punkt, aby złapać fale na Fuerteventurze

Punkt El Burro jest najregularniejszym punktem w okresie letnim. Pomimo, że jest bardzo przyjazny miejscem, w zależności od specyficznych warunków wiatru i fal, jest idealny do uprawiania sportów wodnych lub po prostu stawiania pierwszych kroków w dyscyplinach takich jak surfing, windsurfing, bodyboarding czy kitesurfing. Dostęp do El Burro jest bardzo łatwy ponieważ jest długa, piaszczysta plaża oraz skały wulkaniczne położone w północno-wschodniej części wyspy Fuerteventura, w odległości zaledwie kilku kilometrów od kurortu Corralejo i z wieloma miejscami do parkowania na skraju drogi.

Punkt bodyboardowy dla początkujących obok Corralejo

El Burro ma przede wszystkim lewą falę ponieważ prawa fala jest znacznie krótsza. Miejsce jest bardzo przyjazne, idealne dla początkujących. Podczas surfowania w pobliżu skał wymagane jest jednak minimalne doświadczenie. W dniach, kiedy fale są duże, trzeba być ostrożnym, gdyż przygoda może skończyć się na wulkanicznej rafie. Najlepsze warunki występują w czasie odpływu oraz latem, ze względu na regularność wiatru w kierunku północnym i północno-wschodnim. Również zimą można złapać dobre fale z elementami wiatrów S-SO-O.

Localidad
Corralejo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
4
259
13
262
10045