Bodyboarding w Bristol-Shooting Gallery

Jedna z najlepszych fal do uprawiania bodyboardingu w pobliżu Corralejo

W północnej części wyspy Fuerteventury, dziesięć minut od kurortu Corralejo, znajduje się punkt w Bristol-Shooting Gallery. W okresie zimowym oferuje jedną z najlepszych fal na archipelagu do uprawiania bodyboardingu oraz innych sportów. Ze względu na swoje doskonałe położenie jest jednym z miejsc najbardziej uczęszczanych przez bodyboarderów. Aby móc cieszyć się spokojnymi falami, wskazane jest, aby wstać wcześnie rano. Jako że punkt ten znajduje się na bardzo stromym terenie, nie dysponuje usługami dostępnymi w pobliżu. Natomiast wymaga nieco uwagi w dni, kiedy są silne fale.

Doskonały, krystaliczny wir na Fuerteventurze

Fala w Bristol-Shooting Gallery załamuje się po obu stronach, ale lepszej jakości jest lewa fala. Doskonały, krystaliczny wir przyczynił się do wyniesienia jej na szczyt popularności wśród kanaryjskich zawodników. Fala rozbija się o rafę wulkaniczną i jest bardzo wymagająca podczas dni, w których uwidacznia się martwa fala. Najlepsze warunki są w okresie zimowym, przy przypływie lub średnim stanie wody i z wiatrami w kierunku południa, południowego-zachodu, południowego wschodu oraz rozkołysie w stronę północną, północno-wschodnią, północno-zachodnią, aczkolwiek przez resztę roku zawsze występują fale. Wejście do wody nie jest skomplikowane, ponieważ może być wykonane z różnych obszarów powoli wiosłując w kierunku grzbietu.

Localidad
Corralejo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
4
259
13
262
10045