Szlak przez nowy wulkan w La Palma

Trasa przez przeszłość i teraźniejszość wyspy

Ten nowy, zataczający pętlę szlak przebiega przez tereny całkowicie bezpieczne i zbliża nas na bezpieczną odległość do tego nowego wulkanu. W małych grupach można pieszo podążać tą drogą i podziwiać nowo uformowany krajobraz, który powstał po wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Trasa liczy około 6 kilometrów, a wycieczka trwa nieco ponad 3 godziny. Można się na nią wybrać wyłącznie z autoryzowanym przewodnikiem. Choć jest to trasa o średniej/niskiej trudności, zdecydowanie zaleca się zaopatrzyć się w dobre obuwie do chodzenia po górach, odpowiednią odzież, krem przeciwsłoneczny i wodę oraz zarezerwować zwiedzanie z wyprzedzeniem, kontaktując się z doświadczonymi w tego typu wycieczkach firmami w La Palmie lub przez stronę internetową przeznaczoną dla rezydentów. Można również z portu w Tazacorte popłynąć na wycieczkę łodzią. To bezpieczny sposób na podziwianie z wody nowych formacji utworzonych przez wulkan.

Stare miejsca, nowe krajobrazy

Wybuchy, trwające ponad 80 dni, kompletnie zmieniły krajobraz historycznych miast, takich jak Llanos de Aridane i El Paso. Stamtąd właśnie możemy dziś zaobserwować kierunki, które obrały potoki lawy. Można też podziwiać Tajuyę, a zwłaszcza jej słynny plac, z którego rozciąga się widok na dolinę, a który zamienił się w strategiczny punkt dla mediów zainteresowanych udokumentowaniem posuwania się lawy. Koniecznie należy też odwiedzić Tazacorte, malownicze miasteczko rybackie, od wielu lat otoczone koroną z drzew platanowych. Stamtąd zaś możemy pooglądać najmłodszą ziemię Hiszpanii oraz zaobserwować, w jaki sposób zmieniła ona na zawsze sylwetkę wyspy.

Długość
6 km.
¡Aviso!
"Rezerwacja tylko dla upoważnionych firm"
Localidad
El Paso

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Weź psa na smycz. Jest to bezpieczniejsze.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
54784
10 13
262
10045