Szlak przez nowy wulkan w La Palma

Trasa przez przeszłość i teraźniejszość wyspy
Ten nowy, zataczający pętlę szlak przebiega przez tereny całkowicie bezpieczne i zbliża nas na bezpieczną odległość do tego nowego wulkanu. W małych grupach można pieszo podążać tą drogą i podziwiać nowo uformowany krajobraz, który powstał po wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Trasa liczy około 6 kilometrów, a wycieczka trwa nieco ponad 3 godziny. Można się na nią wybrać wyłącznie z autoryzowanym przewodnikiem. Choć jest to trasa o średniej/niskiej trudności, zdecydowanie zaleca się zaopatrzyć się w dobre obuwie do chodzenia po górach, odpowiednią odzież, krem przeciwsłoneczny i wodę oraz zarezerwować zwiedzanie z wyprzedzeniem, kontaktując się z doświadczonymi w tego typu wycieczkach firmami w La Palmie lub przez stronę internetową przeznaczoną dla rezydentów. Można również z portu w Tazacorte popłynąć na wycieczkę łodzią. To bezpieczny sposób na podziwianie z wody nowych formacji utworzonych przez wulkan.
Stare miejsca, nowe krajobrazy
Wybuchy, trwające ponad 80 dni, kompletnie zmieniły krajobraz historycznych miast, takich jak Llanos de Aridane i El Paso. Stamtąd właśnie możemy dziś zaobserwować kierunki, które obrały potoki lawy. Można też podziwiać Tajuyę, a zwłaszcza jej słynny plac, z którego rozciąga się widok na dolinę, a który zamienił się w strategiczny punkt dla mediów zainteresowanych udokumentowaniem posuwania się lawy. Koniecznie należy też odwiedzić Tazacorte, malownicze miasteczko rybackie, od wielu lat otoczone koroną z drzew platanowych. Stamtąd zaś możemy pooglądać najmłodszą ziemię Hiszpanii oraz zaobserwować, w jaki sposób zmieniła ona na zawsze sylwetkę wyspy.
Length
6 km.
Public transport
¡Aviso!
Zarezerwować zwiedzanie z wyprzedzeniem
Localidad
El Paso – Tacande - Tajuya - Tazacorte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Weź psa na smycz. Jest to bezpieczniejsze.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
54784
10 13
262
10045