Punkt widokowy Mirador del Time

Widok na plantacje bananowe w dolinie Aridane

Punkt widokowy Mirador del Time ma jeden z najbardziej wspaniałych widoków wyspy La Palma: na rozległą dolinę Aridane, pokrytą bananowymi plantacjami i przeciętą głębokim wąwozem Las Angustias, który kończy się w uroczym porcie Tazacorte. Przy bardzo przejrzystej pogodzie widoczna jest wyspa El Hierro. Ten punkt widokowy na wysokości prawie 700. metrów, znajduje się przy drodze LP-1, między miejscowościami Los Llanos de Aridane i Puntagorda: idealne miejsce do odpoczynku w wyprawie po zachodniej części wyspy La Palma.

Szlak z zapierającymi dech w piersiach widokami z Tazacorte

Do Time można również dotrzeć pieszo, idąc stromą trzykilometrową i wybrukowaną kamieniami „królewską drogą” Camino Real, która tworzy zygzak, zaczynając się na dawnym pomoście nadbrzeżnego portu Tazacorta. Szlak jest trudny, ale widoki rekompensują wysiłek. Docierając do celu, podróżni mogą sobie dogodzić w barze punktu widokowego, posilając się porcją hiszpańskiego omletu ziemniaczanego - tortilla española, i kawą ze słodkim aromatyzowanym mlekiem - barraquito, typową na Wyspach Kanaryjskich. Po zmierzchu, widok jest jeszcze bardziej urokliwy, jeśli w ogóle to możliwe.

Altitude
594 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Chroniony krajobraz
Hiking trails
Parking
Public transport
Restoration
Localidad
Tijarafe

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
9
10
262
10045