Zabytek Przyrody Wulkany Teneguía

Ostatnia erupcja wulkaniczna na powierzchni Wysp Kanaryjskich

W roku1971 wulkan Teneguía pojawił się na pierwszych stronych gazet całego świata z uwagi na jego otwarcie się i wydobywanie się z jego wnętrza tysięcy metrów sześciennych rozżarzonej magmy. Ta ostatnia erupcja wulkaniczna na powierzchni Wysp Kanaryjskich pokryła lawą i żwirem wulkanicznym znaczną część południowego krańca wyspy La Palma, tworząc nową atrakcję turystyczną. Dla ochrony tej nietkniętej lawy wulkanu Teneguía i jego kolegi z XVIII wieku, wulkanu San Antonio, zostały one ogłoszone zabytkiem przyrody.

Wycieczka do wulkanu Teneguía na La Palma

Centrum dla odwiedzających Wulkanu San Antonio, w odległości 10 minut od miejscowości Los Canarios, opowiada fascynującą historię wulkaniczną tego miejsca. Stamtąd wyruszają wyprawy na dromaderach i kilka interesujących szlaków pieszych. Jeden z nich, ten który wspina się wulkanem San Antonio, pokazuje niezwykłe winnice w Fuencaliente i dróżkę przyprawiającą o zawrót głowy jaka zwieńcza szczyt Teneguía oraz pozwala na poczucie ciepła wydobywającego się z wulkanu. Z drugiej strony odcinek szlaku GR-131 prowadzi do solanek w Fuencaliente.

Wysokość
516 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Public transport
Wildlife interest
Localidad
Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
10
262
10045