Najlepszy klimat na świecie

Contenido

Ile raz słyszeliśmy, że mieszkańcy Wysp Kanaryjskich mamy otwarty i wesoły charakter. I nie ma co się temu dziwić. Mieszkać w klimacie o średniej rocznej temperaturze wynoszącej 24ºC, bez zbytnich chłodów zimą ani nadmiernego gorąca latem z pewnością ma wpływ. I to duży.

Jest udowodnione naukowo, że klimat ma bezpośredni wpływ na nasze emocje; poczuć promienie słońca na naszej skórze, oddychać czystym powietrzem, chodzić po piasku na boso czy oglądać niebo pełne gwiazd to momenty, które napełniają nas życiem i odnawiają od środka.

Jeżeli tak nie jest, niech Państwo zapytają mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

ID
me-quote-55804d41-aeeb-417a-8091-38a1c43ed46e
Cita

“Czas spędzony na Wyspach Kanaryjskich to czas, żeby być szczęśliwym”

Autor

Minerva Piquero Dziennikarka i prezenterka Pogody. Hiszpania

Alineación texto
Centro
ID
me-quote-f70130de-9a23-4b98-9678-b9d9b4e03b92
Cita

“Słowa, które najlepiej definiują klimat Wysp Kanaryjskich to „wrażenie wakacji” i „dobry humor

Autor

Maxi Biewer Prezenter Pogody Niemcy

Alineación texto
Centro
Contenido

Przejrzyste niebo i niewielkie opady sprzyjają słonecznym dniom z wieloma godzinami światła. A powszechnie jest wiadome, że światło słoneczne ma pozytywne skutki na nasz stan ducha i na nasz organizm. Jeden dzień na Wyspach Kanaryjskich to jak kapsułka witaminy D, witaminy, którą wytwarzamy kiedy wstawiamy naszą skórę na działanie słońca, a która jest potrzebna do zapobiegania chorobom i aby dobrze się czuć.

 

Contenido

Począwszy od czasów Greków Wyspy Kanaryjskie są znane ze względu na korzystne własności ich klimatu na zdrowie. Wieki później podróżni z całego świata nadal odwiedzają te wyspy, aby odzyskać tu siły życiowe. Ich łagodne temperatury, ich dni pełne światła, ich czyste morskie powietrze i wszystkie ich zasoby naturalne zamieniają Wyspy Kanaryjskie w raj dla zdrowia.

Wiatry pasaty i inwersja termiczna jaką wywołują uniemożliwiają formowanie sią chmur, to sprzyja, że latem praktycznie nie ma deszczy, a zimą tylko pada średnio 3 dni w miesiącu. To pozwala żyć przebywając ciągle na wolnym powietrzu, a w połączeniu ze wspaniałą ofertą turystyczną i rozrywkową tych wysp można tu korzystać z niezliczonych zajęć aby dobrze się bawić na plaży, w górach, gęstych lasach, po środku wody… Ty wybierasz.

 

ID
me-quote-2a900cc7-8624-49f2-a65a-714b322c574e
Cita

“Każdego dnia w roku możesz iść w bermudach i koszulce koszulce i dobrze będziesz się czuć”

Autor

Liam Dutton Meteorolog i prezenter Pogody Wielka Brytania

Alineación texto
Centro