Proste i zachwycające spacery po La Palmie dla całej rodziny

Pierwotne lasy, wulkany, magiczna sceneria… to tylko przykłady niespodzianek, które czekają na spacerujących po sieci szlaków turystycznych odpowiednich dla całej rodziny.

„Piękna Wyspa” to istny raj i klejnot przyrody znajdujący się na Atlantyku. Cała wyspa ma powierzchnię 708,3 km² i jest też nazywana „wyspą piechurów”.

Od tras trudnych po te najprostsze – wyspa może się poszczycić wspaniałą siecią szlaków, które są odpowiednio oznakowane i bezpieczne, co zapewnia odpowiednie doświadczenia dla każdego odwiedzającego. Mnogość ścieżek pozwala każdemu wybrać odpowiednią opcję, dzięki czemu spacery po wyspie to przygoda dla całej rodziny.

Contenido

Jedną z tras polecanych na początek dla najmłodszych jest szlak z San Andrés do el Charco Azul. GR-130, Camino Real de la Costa. .

Na trasie, która biegnie wzdłuż części dawnego szlaku królewskiego, Camino Real de la Costa, dzieci będą miały okazję odkrywać charakterystyczne elementy tego obszaru, takie jak piec do wypalania wapna, jednocześnie podziwiając majestatyczną linię brzegową wyspy. Nagrodą dla całej rodziny będzie przystanek końcowy Charco Azul – naturalne kąpielisko słynące z dużego obszaru do kąpieli, ochrony przed falami i basenu z gładkim dnem dla najmłodszych.

Contenido

Un paseo de película

Otra de las rutas fundamentales y mágicas es la del Cubo de La Galga w gminie Puntallana. Tutejsze krajobrazy posłużyły jako naturalna sceneria w serialach takich jak Wiedźmin. Można je odkrywać na wiele sposobów, choć zaleca się podążanie podstawową, krótką ścieżką o długości około 4 kilometrów. Podczas tego spaceru najmłodsi będą mieli wrażenie, że chodzą po zaczarowanym lesie niczym z bajki.

 

Przygoda pośród wodospadów

Las wawrzynolistny Bosque de los Tilos również uraduje całą rodzinę. Chociaż prowadzą do niego różne trasy, najprostszą i najbardziej odpowiednią dla dzieci jest ta, która zaczyna się w el Centro de Interpretación del Bosque de Los Tilos i prowadzi do pobliskiego wodospadu – przejścia do niego z pewnością zaskoczą najmłodszych.

Contenido

Na koniec warto pamiętać, że aby odkryć wulkaniczne serce La Palmy, należy zdobyć wulkan San Antonio w gminie Fuencaliente. To niesamowite doświadczenie. Dostęp do wulkanu jest możliwy za niewielką opłatą. Po wejściu do środka można się przejść krótką ścieżką wzdłuż zbocza San Antonio, zajrzeć do wnętrza i podziwiać fantastyczne widoki na wulkan Teneguía, a także skorzystać z symulatora trzęsienia ziemi, który zachwyci całą rodzinę.

Szlaki piesze na La Palmie mają łącznie długość niemal 1000 km, zatem możliwości spacerów jest tu zdecydowanie więcej. Innym pomysłem na wycieczkę, oprócz tych wymienionych, jest trasa do Dragos de Buracas, gdzie można zwiedzić wioskę Las Tricias i dać się oczarować lasowi dracen.

Inną opcją jest pętla do la Cumbrecita przez el Lomo de las Chozas i el mirador de Los Roques. Jest to najprostsza ze wszystkich tras, jest długość wynosi 3 kilometry i prowadzi ona do obszaru Caldera de Taburiente.

Contenido

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, departament ds. środowiska lokalnych władz La Palmy zaleca m.in. przestrzeganie znaków i niezbaczanie ze szlaków, zapoznanie się z prognozą pogody przed wyruszeniem w drogę, niechodzenie w samotności i poinformowanie kogoś o planowanej trasie, a także o przewidywanej godzinie powrotu.

Aby i najmłodsi mogli w pełni cieszyć się spacerem, zaleca się również zabranie dla nich plecaczka z ciepłymi ubraniami, peleryną, zapasem jedzenia i wody oraz oczywiście telefonem komórkowym z naładowaną baterią. Może przedmioty te nigdy się nie przydadzą, ale jeśli zaistnieje konieczność, warto je mieć pod ręką. Na koniec należy zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie, szczególnie jeśli chodzi o stopy – niezbędne są buty trekkingowe lub podobne (unikać adidasów, tenisówek itp.).

Niezwykle ważne jest, aby uszanować lokalną faunę i florę, ponieważ jest ona istotną częścią kwintesencji La Palmy. Oczywiście zabronione jest też zaśmiecanie szlaków.