Cenobio de Valerón

Ogromny spichlerz w Wąwozie Valerón

W północnej części wyspy Gran Canaria znajduje się jedno z najbardziej spektakularnych odkryć archeologicznych Wysp Kanaryjskich ze względu na jego rozmiar: Cenobio de Valerón. Jest to ogromny spichlerz, którego pradawni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich wspólnie używali do przechowywania zboża, będącego podstawą ich diety. Składa się on z ponad 300. silosów wykutych w miękkiej skale, połączonych ze sobą na różnych poziomach. Jest to kunsztowne dzieło prehistorycznej inżynierii, godne zwiedzenia ze względu na jego znaczenie kulturowe i historyczne dla wyspy.

Poznaj Cenobio de Valerón

Obecnie zabytek jest przystosowany do przyjmowania zwiedzających. Jest otwarty od wtorku do niedzieli, a wstęp jest płatny. Miejsce można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem i w wybranym języku, jednak dla grup powyżej dziesięciu osób i z wcześniejszą rezerwacją. Zwiedzający mogą skorzystać z parkingu, a trasa zwiedzania jest wzbogacona o tablice i inne źródła informacyjne, tak aby nadać wizycie jak najbardziej dydaktyczny charakter. Przy wejściu jest również mały sklep, gdzie można nabyć pamiątki związane z archeologicznym obiektem, a także typowe lokalne produkty.

Parking
Localidad
Santa María de Guía
Para consultar toda la información disponible y actualizada sobre horarios, reservas, localización y contacto accede a la web oficial.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie rób zdjęć z fleszem. Mogą spowodować uszkodzenia dziedzictwa artystycznego i kulturowego.
- Używaj koszy na śmieci i segreguj śmieci przez wrzuceniem do właściwego pojemnika. Nie jedz w muzeach i na wystawach.
- Jeśli masz plecak lub torebkę, uważaj, aby nie uderzyć nim żadnego przedmiotu.
- Postaraj się być cicho lub nie rozmawiać głośno, aby nie przeszkadzać pozostałym odwiedzającym.
2
11
262
10045