Fito Paez

Gran Canaria

Minione wydarzenia

21 July 2023

Islas

Gran Canaria

Descripción del evento

"Muzyk, którego nie trzeba przedstawiać. Fito Páez to jeden z najważniejszych przedstawicieli argentyńskiego i latynoamerykańskiego rocka oraz muzyki hiszpańskojęzycznej.
Miłośnikom rocka przedstawiać go nie trzeba. Argentyński piosenkarz Fito Páez wraca do domu, do Audytorium Alfredo Krausa.
Jest opisywany jako „trubadur argentyńskiego rocka”. Jest argentyńskim muzykiem, kompozytorem, pianistą, reżyserem filmowym i piosenkarzem. Był także członkiem tzw. Rosarina trova. Rodolfo Páez, lepiej znany jako Fito Páez, jest uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli rocka w swoim kraju, w całej Ameryce Łacińskiej oraz w muzyce hiszpańskojęzycznej.
Fito nagrał swój pierwszy solowy album „Del 63” w 1984 roku. Materiał ten wywarł wpływ na muzykę zaczerpniętą ze źródeł rockowych, jazzowych, tanga i folkloru. Z tekstami, które zamykały oczy na krajobraz rzeczywistości. W tym samym roku nagrał również swój drugi solowy album zatytułowany „Giros”, z którym skonsolidował swoją inspirację jako wykonawcy i kompozytora, zwłaszcza w utworach takich jak 11 i 6, Cable a Tierra i Yo vengo a ofrecer mi corazón. W 1986 roku Páez nagrał Corazón Clandestino. Pojedyncze maxi z trzema tematami, w tym La rumba del piano, razem z wielkim brazylijskim kompozytorem Caetano Veloso.
Uznany za jednego z nowych muzyków solowych z największą przyszłością, dołączył do kolejnego potwora muzyki argentyńskiej: Luisa Alberto Spinetty. Wspólnie pracowali nad projektem, który ujrzał światło dzienne w postaci podwójnego albumu „La, La, La”.
"

Kategoria

Categoría del evento

Muzyka

Wiek

Cena

Odwiedź stronę internetową wydarzenia/sprzedaży biletów

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Contenido
Logos React