Stare miasto w Garachico

Pierwszy port na Teneryfie w XV w.

W północnej części Teneryfy, Garachico oferuje możliwość dowiedzieć się, jak wyglądały najstarsze osady na Wyspach Kanaryjskich. Założone pod koniec XV wieku przez bankiera z Genuy, port tego miasta był punktem odniesienia w ruchu handlowym między Europą i hiszpańskimi koloniami w Ameryce. Zniszczone w 1706 r. przez wybuch wulkanu, obecnie oferuje spokojne spacery placami i deptakami nad brzegiem morza, zawsze naprzeciwko pomnika przyrody Roque de Garachico.

Miejsce Zainteresowania Zistorycznego i Złoty Medal Sztuk Pięknych

Historię Garachico można odnaleźć spacerując po starym mieście o przytulnych wymiarach i nasyconym bogatym dziedzictwem architektoniczne z XVI i XVII wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych i najbardziej reprezentatywnych centrów historycznych i artystycznych na Wyspach Kanaryjskich. Zostało uznane za Miejsce Zainteresowania Historycznego w 1994 r. w kategorii miejsc historycznych, chociaż obiekt otrzymał również Złoty Medal Sztuk Pięknych w uznaniu za swoje artystyczne skarby. Można odwiedzić Garachico za pomocą dróg biegnących przez naturalne krajobrazy, takie jak Caleta de Interian, wulkan Chinyero i klif La Culata.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Garachico

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045