Stare miasto w Teguise

Wspomnienia z pierwszej stolicy Lanzarote
Znajdujące się w północno-wschodniej części wyspy Lanzarote, Teguise było jednym z pierwszych miast założonych na Wyspach Kanaryjskich. Będące stolicą Lanzarote do 1847 r., miasto zachowuje niezwykły zbiór obiektów o dużej wartości historycznej i artystycznej. Główne atrakcje to zamek Santa Bárbara, będący obecnie Museo de la Piratería – Muzeum Piractwa; Palacio Spínola, położony w okazałym dworze z XVIII wieku; antyczny kościół Guadalupe i klasztor San Francisco.
Dziedzictwo historyczne, muzea i muzyka
Podczas wycieczki po Teguise podróżni mają możliwość dowiedzieć się, jak wyglądało życie w Lanzarote w początkowym okresie obecności kolonialnej. Poza dziedzictwem historycznym, w dawnej stolicy wyspy znajduje się wiele muzeów, takich jak Casa del Marqués de Herrera y Rojas i Casa Perdomo. Szczególnym zainteresowaniem kulturowym cieszy się Casa del Timple – nowa przestrzeń informacyjna, w której znajdują się opisy cech dźwięku tego wyjątkowego instrumentu muzycznego (timple) na Wyspach Kanaryjskich.
Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Teguise

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
3
10
262
10045