Stare miasto w Ingenio

Miasto, które narodziło się z trzciny cukrowej

Znajdujące się w regionie południowo-wschodniej części wyspy Gran Canarii, miasto Ingenio pokazuje dorobek boomu gospodarczego, który w tym regionie przypadł na XVI wiek ze względu na rozwój rolnictwa. Uprawa trzciny cukrowej ułatwiła postęp miasta, które wcześniej było uzależnione od wypłat sąsiedniego Agüimes. Dziś miasto ma dwa zabytkowe obszary: Rynek Starego Miasta Candelaria i okolice Carrizal, z kościołem Virgen del Buen Suceso – Matki Bożej Dobrego Sukcesu.

Praca rolnicza między bogatymi obszarami naturalnymi do zwiedzenia

Pomiędzy wodami, gospodarstwami do użytku w rolnictwie i trzcinami, miasto Ingenio jest w dużej mierze określone przez jego bliskość do trzech imponujących pomników przyrody na wyspie Gran Canarii: wąwozów De Guayadeque i Del Draguillo i rezerwatu naturalnego Caldera de los Marteles. W starej części miasta, gdzie kilka domów zachowało tradycyjną kanaryjską architekturę, znajduje się park Néstor Álamo, gdzie można podziwiać najwyższą palmę Wysp Kanaryjskich, która osiąga około trzydziestu metrów długości.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Ingenio

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045