Trasa rowerowa w północno-zachodniej części Gran Canaria

Jedna z najtrudniejszych przełęczy górskich Wysp Kanaryjskich

Pętla rowerowa w północno-zachodniej części Gran Canaria, zaczyna się i kończy w przepięknym porcie Agaete, umożliwia odkrycie jednego z najbardziej odległych i dziewiczych rejonów wyspy. Od początku zaskakuje droga z Andén Verde, która prowadzi do Aldea de San Nicolás, przecinając okolicę zdominowaną przez imponujący klif Faneque i masyw Tamadaba, pokryty przez najstarszy las sosnowy na wyspie. Niewątpliwa rozgrzewka, umożliwiająca zdobycie jednej z najbardziej wymagających przełęczy górskich Wysp Kanaryjskich.

Z drogi z zaporami wodnymi do El Aserrador

Trasa rowerowa biegnie teraz wzdłuż drogi z zaporami wodnymi, krętą i ciekawą drogą, zbliżającą się do serca wyspy, w kierunku znanych ścian El Aserrador, z mało uczęszczanymi stokami, na których znajdują się wąskie drogi szlaków, z których tylko nieliczni mają odwagę korzystać. Trasa, zbliżająca się do centrum wyspy, mija miejscowości Tejeda i Artenara, oraz krajobrazy z wąwozami, skałami i wulkanami, które uległy erozji. Trasą powrotną na wybrzeże zjeżdża się drugorzędnymi i spokojnymi drogami, aż do Agaete.

Distance
116 km
Wysokość
1500 m
Slope
3070 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Puerto de Agaete

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045