Punkt widokowy Mirador de Cherfe

Najciekawszy widok masywu Teno

Z punktu widokowego Mirador de Cherfe rozprzestrzenia siępanorama zachodniego obszaru Teneryfy z godnymi uwagi elementami, takimi jak góra z najwyższym szczytem Hiszpanii, Teide. Nawet widok na wulkan jest nietypowy, ze względu na rzadko przedstawiane zachodnie zbocze. Przed Teide znajduje się wulkan Chinyero i przepiękna dolina Santiago, a rozglądając się na około można podziwiać ostre zbocza gór Teno, osadę Masca, a także wyspy La Gomera i La Palma, wznoszące się nad Atlantykiem.

Punkt widokowy w pobliżu osady Masca

Na punkt widokowy składają się punkty postojowe, jeden naprzewciwko drugiego, oddzielone drogą TF-346, łączącą osadę Masca z gminą Santiago del Teide. Brak toalet może zrekompensować mobilny bar, oferujący przekąski, w którym można nabyć regionalneprodukty spożywcze. Obok znajduje się mały cypelek, który urósł do pozycji najpopularniejszego miejsca do robienia zdjęć w tej uroczej okolicy.

Altitude
1.100 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Park wiejski
Hiking trails
Parking
Recreation areas
Restoration
Localidad
Santiago del Teide

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
1
10
262
10045