Plaża El Ancón

Egzotyczna plaża idealna na spacery na północnej Teneryfie

Niewiele spacerów wzdłuż wybrzeża północnej Teneryfa jest tak przyjemnych, z takimi widokami, zapierającymi dech w piersiach, oraz takim przyjemnym miejscem w okresie letnim. Pomimo, że jest mniejszych rozmiarów, plaża El Ancón, w La Orotavie, pozostaje tylko trochę w tyle za swoją sąsiednią siostrą: Los Patos. W obszarze chronionym El Rincón, zejście aż na czarny wulkaniczny piasek staje się wciągającym doświadczeniem wśród drzew bananowych, klifów i pnączami słynnego wina Malvasia. W nagrodę na koniec czeka Cię orzeźwiająca kąpiel.

Plaża z fantastycznymi widokami i skarpami w La Orotavie

Aby się tu dostać, najlepiej jest zostawić samochód przy ostatnim przystanku autobusowym. Stamtąd, w prawo, a następnie drogą, którą nie można się zgubić, w 25 minut dochodzimy do prototypowej dziewiczej plaży. Wcześniej, owszem, przechodzimy niedaleko atrakcyjnej zabudowy z kapliczką, która zwraca uwagę ze względu na swoje miejsce, chociaż również istnieje możliwość, aby dostać się za pomocą ścieżki prowadzącej z sąsiedniej miejscowości o nazwie Santa Úrsula. A na plaży można już cieszyć się spokojem, gorącym piaskiem i niepowtarzalnymi widokami na klify.

Długość
160 m
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
La Orotava
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
1
9
262
10045