Plaża Famara

Plaża o żółtym piasku w naturalnym parku na Lanzarote

W północno-zachodniej części wyspy Lanzarote rozciąga się na ponad pięciu kilometrach żółtego piasku znana jako plaża Famara. Mieści się ona wewnątrz Naturalnego Parku Archipelagu Chinijo, pomiędzy nadmorskim miasteczkiem La Caleta de Famara a postawą imponującej skały Famara. Pokazuje całe swoje piękno przy odpływie, kiedy woda tworzy cienką warstwę na piasku i odbija niebo i tutejszą skałę jak olbrzymie lustro. A jeżeli odpływ zbiegnie się z zachodem słońca odwiedzający gość będzie mógł upamiętnić jeden z emblematycznych widoków Wysp Kanaryjskich z zarykującym się konturem wyspy La Graciosa na horyzoncie.

Plaża dla uprawiania sportu obok La Caleta de Famara

Plaża Famara jest dziką plażą dobrą dla uprawiania sportów wodnych takich jak surfing, bodyboarding, windsurfing i kitesurfing, dzięki jej falom i stałym wiatrom, a nawet sportów lotniczych takich jak paralotniarstwo i lotnie, starując ze szczytu skały Famara. Ale wraz z odpływem ocean się cofa tworząc na całym brzegu ogromne kałuże o spokojnej i płytkiej wodzie. Idealna dla wypoczynku na słońcu, kolejnym z cudów jakie oferuje ta plaża to jej długie spacery wzdłuż morza. A po dniu na plaży nie ma jak delektować się pysznym daniem z ryby w ogródku piwnym jednej z restauracji w nadmorskim miasteczku La Caleta de Famara.

Długość
6 km
Hammok sunshade
Nudist zone
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
WC
Public transport
Tourist info
Todo el año
Viento
Oleaje fuerte
LGTBI
Localidad
Teguise
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
3
9
262
262
10045