Caleta del Mero

Wydmy z białego piasku i skały wulkaniczne

Białe, piaszczyste wydmy widoczne po obu stronach drogi i turkusowo błękitne wody morza kontrastują z ciemnymi kolorami skał wulkanicznych, tworząc wspaniały pejzaż Caleta del Mero. Do tej plaży położonej w pięknym, rajskim środowisku naturalnym na północy Lanzarote na obszarze Haría można dojechać samochodem lub autobusem, przy plaży znajduje się parking. Idealne miejsce na odpoczynek i podziwianie jednego z najpiękniejszych zakątków wyspy, chociaż tutejsze fale nadają się również do uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing.

Naturalny krajobraz i krystalicznie czysta woda

W Caleta del Mero można obozować przez kilka dni (za zgodą władz Lanzarote) i cieszyć się słońcem, morzem i bliskością natury. W pobliżu znajdują się również plaże Las Cocinillas i Caletón Blanco. Ten wspaniały naturalny krajobraz wydm i krystalicznie czystych wód rozkocha w sobie wszystkich odwiedzających. Niewątpliwie to wyjątkowe miejsce na wyspie, w którym można radośnie spędzić niezapomniany dzień.

Długość
60 m
Parking
Sin vigilancia
Aguas tranquilas
Localidad
Haría

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
3
9
262
10045